Secondary menu
Quebec
78 Electoral districts
24001 - Abitibi–Baie-james–Nunavik–Eeyou (7)
- Bergeron, Isabelle (Liberal)
- Bérubé, Sylvie (Bloc Québécois)
- Cabana-Whiteley, Kiara (Green Party)
- Ferron, Martin (Conservative)
- Lanouette, Guillaume (People's Party)
- Rouleau, Jacline (NDP-New Democratic Party)
- Simon, Daniel (Radical Marijuana)
24002 - Abitibi–Témiscamingue (6)
- Bégin, Aline (Green Party)
- Girard, Jacques (People's Party)
- Guimond, Alain (NDP-New Democratic Party)
- Lemire, Sébastien (Bloc Québécois)
- Provencher, Mario (Conservative)
- Thibault, Claude (Liberal)
24003 - Ahuntsic-cartierville (6)
- Ayas, Raymond (People's Party)
- El-Masri, Zahia (NDP-New Democratic Party)
- Joly, Mélanie (Liberal)
- Laframboise, Kathy (Conservative)
- Lavarenne, Jean-Michel (Green Party)
- Parizeau, André (Bloc Québécois)
24004 - Alfred-pellan (8)
- Buté, Julius (Pour l'Indépendance du Québec)
- Cappelletti, Dwayne (Independent)
- Couture, Matthieu (People's Party)
- Esposito, Angelo (Conservative)
- Howells, Marguerite (Green Party)
- Iacono, Angelo (Liberal)
- Kocini, Andriana (NDP-New Democratic Party)
- Lachance, Michel (Bloc Québécois)
24005 - Argenteuil–La Petite-nation (6)
- Boucher Smoley, Charlotte (NDP-New Democratic Party)
- Destroismaisons, Yves (Bloc Québécois)
- Edwards, Sherwin (People's Party)
- Lauzon, Stéphane (Liberal)
- Louis-Seize, Marie (Conservative)
- Valiquette, Marjorie (Green Party)
24006 - Avignon–La Mitis–Matane–Matapédia (7)
- Barnabé, Éric (People's Party)
- Castonguay, Mathieu (Parti Rhinocéros Party)
- Côté, Rémi-Jocelyn (NDP-New Democratic Party)
- Massé, Rémi (Liberal)
- Michaud, Kristina (Bloc Québécois)
- Morrison, James (Green Party)
- Tremblay, Natasha (Conservative)
24007 - Beauce (7)
- Bernier, Maxime (People's Party)
- Bernier, Maxime (Parti Rhinocéros Party)
- Fortin, Josiane (Green Party)
- Jacques-Côté, François (NDP-New Democratic Party)
- Lehoux, Richard (Conservative)
- Rodrigue, Guillaume (Bloc Québécois)
- Veilleux, Adam (Liberal)
24008 - Beauport–Limoilou (7)
- Beaudet, Simon-Pierre (NDP-New Democratic Party)
- Bédard, Alicia (People's Party)
- Bujold, Antoine (Liberal)
- Clarke, Alupa (Conservative)
- Elhak, Dalila (Green Party)
- Moreau, Claude (ML)
- Vignola, Julie (Bloc Québécois)
24009 - Bécancour–Nicolet–Saurel (6)
- Émond, Pierre-André (Conservative)
- Lennard, Carole (NDP-New Democratic Party)
- Plamondon, Louis (Bloc Québécois)
- Rochefort, Nathalie (Liberal)
- Synnott, Richard (People's Party)
- Turcotte, David (Green Party)
24010 - Bellechasse–Les Etchemins–Lévis (7)
- Blaney, Steven (Conservative)
- Bouchard-Théberge, Sébastien (Bloc Québécois)
- Chamroeun, Khuon (NDP-New Democratic Party)
- Gilbert, Yves (Christian Heritage Party)
- Harvey, Laurence (Liberal)
- Johnston, Marc (People's Party)
- Voyer, André (Green Party)
24011 - Beloeil–Chambly (7)
- Bernard, Chloé (People's Party)
- Blanchet, Yves-François (Bloc Québécois)
- Blondin, Michel (Pour l'Indépendance du Québec)
- Carrier, Pierre (Green Party)
- Dubé, Matthew (NDP-New Democratic Party)
- Hamel, Marie-Chantal (Liberal)
- Laprise, Véronique (Conservative)
24012 - Berthier–Maskinongé (9)
- Bélanger, Alain (Independent)
- Bélanger, Josée (Conservative)
- Brosseau, Ruth Ellen (NDP-New Democratic Party)
- Jubinville, Martin Acetaria Caesar (Parti Rhinocéros Party)
- Laferrière, Éric (Green Party)
- Légaré, Danny (Radical Marijuana)
- Massé, Luc (People's Party)
- Perron, Yves (Bloc Québécois)
- Poirier, Christine (Liberal)
24013 - Thérèse-de Blainville (8)
- Ayoub, Ramez (Liberal)
- Beaudet, Normand (Green Party)
- Chabot, Louise (Bloc Québécois)
- Fournier, Marie Claude (Conservative)
- Lamontagne, Alain (Parti Rhinocéros Party)
- Mounanga, Désiré (People's Party)
- Piano, Andy (Independent)
- Wolker, Hannah (NDP-New Democratic Party)
24014 - Pierre-boucher–Les Patriotes–Verchères (6)
- Albert, Clifford (People's Party)
- Barsalou-Duval, Xavier (Bloc Québécois)
- Chalifoux, Simon (Liberal)
- Daviault, Mathieu (Conservative)
- English, Sean (NDP-New Democratic Party)
- Gariépy, Dany (Green Party)
24015 - Bourassa (8)
- Ashe, Payton (Green Party)
- Di Iorio, Joseph (Independent)
- Dubourg, Emmanuel (Liberal)
- Lamour, Konrad (NDP-New Democratic Party)
- Lavoie, Anne-Marie (Bloc Québécois)
- Lefebvre, Catherine (Conservative)
- Léger, Louis (People's Party)
- Roy, Françoise (ML)
24016 - Brome–Missisquoi (8)
- Allard, Monique (Bloc Québécois)
- Bessette, Lyne (Liberal)
- Cloutier, Steeve (Parti Rhinocéros Party)
- Côté, Bruno (Conservative)
- Cotton, Lawrence (VCP)
- Dallaire, Normand (Green Party)
- Jetté, Sylvie (NDP-New Democratic Party)
- Poulin, François (People's Party)
24017 - Brossard–Saint-lambert (6)
- Audet, Marc (NDP-New Democratic Party)
- De Luca, Grégory (Green Party)
- Diotte, Marie-Claude (Bloc Québécois)
- Hoa, Glenn (Conservative)
- Mendès, Alexandra (Liberal)
- Nassif, Sam (People's Party)
24018 - Rimouski-neigette–Témiscouata–Les Basques (7)
- Blanchette-Joncas, Maxime (Bloc Québécois)
- Brassard-Fortin, Nancy (Conservative)
- Caron, Guy (NDP-New Democratic Party)
- Lacombe, Pierre (People's Party)
- Picker-Paquin, Lysane (Parti Rhinocéros Party)
- Pilon, Chantal (Liberal)
- Rioux, Jocelyn (Green Party)
24019 - Charlesbourg–Haute-saint-charles (6)
- Bourdeau, Guillaume (NDP-New Democratic Party)
- Coly, René-Paul (Liberal)
- D'Eer, Alain (Bloc Québécois)
- Moisan-Domm, Samuel (Green Party)
- Paul-Hus, Pierre (Conservative)
- Pronovost, Joey (People's Party)
24020 – Beauport–Côte-de-beaupré–île D'orléans–Charlevoix (7)
- Bernier, Raymond (No Affiliation)
- Boucher, Sylvie (Conservative)
- Briand, Gérard (NDP-New Democratic Party)
- Desbiens, Caroline (Bloc Québécois)
- Fortin, Manon (Liberal)
- Guertin, Richard (Green Party)
- Parent, Jean-Claude (People's Party)
24021 - Châteauguay–Lacolle (8)
- Benoit, Jeff (People's Party)
- Chénier, Pierre (ML)
- Gagnon, Marc (Pour l'Indépendance du Québec)
- Haddad, Meryam (Green Party)
- Lalime, Marika (NDP-New Democratic Party)
- Laplante, Hugues (Conservative)
- Shanahan, Brenda (Liberal)
- Valdivia, Claudia (Bloc Québécois)
24022 - Chicoutimi–Le Fjord (7)
- Bélanger, Line (Parti Rhinocéros Party)
- Dautovic, Dajana (Liberal)
- Girard, Stéphane (NDP-New Democratic Party)
- Martel, Richard (Conservative)
- Tremblay, Valérie (Bloc Québécois)
- Voyer, Jimmy (People's Party)
- Youde, Lynda (Green Party)
24023 - Compton–Stanstead (7)
- Benoît, David (Bloc Québécois)
- Bibeau, Marie-Claude (Liberal)
- Mathieu Chauvette, Naomie (NDP-New Democratic Party)
- Mc Neil, Jessy (Conservative)
- Reed, Paul (People's Party)
- Rousseau, Jean (Green Party)
- Therrien, Jonathan (Parti Rhinocéros Party)
24024 - Dorval–Lachine–Lasalle (8)
- Dhillon, Anju (Liberal)
- Hu, Fang (Parti PC)
- Laquerre, Céline (Conservative)
- Malette, Réjean (Green Party)
- Morrison, Lori (NDP-New Democratic Party)
- Torbati, Arash (People's Party)
- Vaudry, Jean-Frédéric (Bloc Québécois)
- Watso, Xavier (Parti Rhinocéros Party)
24025 - Drummond (8)
- Batrhino, Réal (Parti Rhinocéros Party)
- Bernier, Frédérik (Green Party)
- Champoux, Martin (Bloc Québécois)
- Choquette, François (NDP-New Democratic Party)
- Ebacher, Jessica (Conservative)
- Morales, William (Liberal)
- Munger, Lucas (Animal Protection Party)
- Paquet, Steeve (People's Party)
24026 - Gaspésie–Les îles-de-la-madeleine (7)
- Beaulieu, Lynn (NDP-New Democratic Party)
- Bernatchez, Guy (Bloc Québécois)
- Cowboy, Jay (Parti Rhinocéros Party)
- Drainville, Dennis (Green Party)
- Hébert, Eric (People's Party)
- Lebouthillier, Diane (Liberal)
- Pigeon, Jean-Pierre (Conservative)
24027 - Gatineau (7)
- Chaurette, Eric (NDP-New Democratic Party)
- Dostaler, Guy (Green Party)
- Goneau, Sylvie (Conservative)
- Lam, Mario-Roberto (People's Party)
- MacKinnon, Steven (Liberal)
- Nadeau, Geneviève (Bloc Québécois)
- Soublière, Pierre (ML)
24028 - Hochelaga (9)
- Balatsko, Stepan (People's Party)
- Blais-Leduc, Chinook (Parti Rhinocéros Party)
- Dandenault, Christine (ML)
- Fortin, JP (Communist)
- Marchand, Simon (Bloc Québécois)
- Marcoux, Christine (Conservative)
- Martinez Ferrada, Soraya (Liberal)
- Morais, Robert D. (Green Party)
- Roy-Goyette, Catheryn (NDP-New Democratic Party)
24029 - Honoré-mercier (7)
- Binette, Jacques (Bloc Québécois)
- Croteau, Guy (Conservative)
- Cusmano, Domenico (Green Party)
- Le Seigle, Yves (ML)
- Pham, Chu Anh (NDP-New Democratic Party)
- Rodriguez, Pablo (Liberal)
- St-Onge, Patrick (People's Party)
24030 - Hull–Aylmer (8)
- Deschênes, Alexandre (ML)
- Duggan, Mike (Conservative)
- Fergus, Greg (Liberal)
- Grenier, Sébastien (Parti Rhinocéros Party)
- Poirier Defoy, Josée (Green Party)
- Riopel, Joanie (Bloc Québécois)
- Tanguay, Rowen (People's Party)
- Thibodeau, Nicolas (NDP-New Democratic Party)
24031 - Joliette (7)
- Bourgeois, Michel (Liberal)
- Masse, Jean-Martin (Conservative)
- Poirier, Érica (Green Party)
- Prescott, Sylvain (People's Party)
- Savard, Paul (Pour l'Indépendance du Québec)
- Soumaoro, Julienne (NDP-New Democratic Party)
- Ste-Marie, Gabriel (Bloc Québécois)
24032 - Jonquière (6)
- Bourdages, Lyne (Green Party)
- Gagnon, Philippe (Conservative)
- Garneau, Vincent (Liberal)
- Simard, Mario (Bloc Québécois)
- Théodore, Sylvie (People's Party)
- Trudel, Karine (NDP-New Democratic Party)
24033 - La Pointe-de-l'île (8)
- Beaulieu, Mario (Bloc Québécois)
- Coutu, Robert (Conservative)
- Fiori, Franco (Green Party)
- Lafrenaye, Jacinthe (Pour l'Indépendance du Québec)
- Manseau, Randy (People's Party)
- Péclet, Ève (NDP-New Democratic Party)
- Plamondon, Jonathan (Liberal)
- Royer, Geneviève (ML)
24034 - La Prairie (7)
- Chouinard, Normand (ML)
- Hernandez, Victoria (NDP-New Democratic Party)
- Joannette, Barbara (Green Party)
- Lapointe, Isabelle (Conservative)
- Poissant, Jean-Claude (Liberal)
- Therrien, Alain (Bloc Québécois)
- Yablunovsky, Gregory (People's Party)
24035 - Lac-saint-jean (6)
- Boudreault, Danny (People's Party)
- Brunelle-Duceppe, Alexis (Bloc Québécois)
- Fortin, Jean-Simon (NDP-New Democratic Party)
- Fradette, Jocelyn (Conservative)
- Gagnon-Bond, Julie (Green Party)
- Hébert, Richard (Liberal)
24036 - Lac-saint-louis (8)
- Benoît, Julie (Bloc Québécois)
- Charles, Gary (People's Party)
- Chevalier, Dana (NDP-New Democratic Party)
- Coelho, Ralston (Nationaliste)
- de Martigny, Victoria (Animal Protection Party)
- Francis, Ann (Conservative)
- Kona-Mancini, Milan (Green Party)
- Scarpaleggia, Francis (Liberal)
24037 - Lasalle–émard–Verdun (9)
- Bélanger, Rhino Jacques (Parti Rhinocéros Party)
- Côté, Julien (Independent)
- Dion, Isabel (Bloc Québécois)
- Lametti, David (Liberal)
- Mercier, Jency (Green Party)
- Rocchi, Claudio (Conservative)
- Scott, Steven (NDP-New Democratic Party)
- Studd, Eileen (ML)
- Turgeon, Daniel (People's Party)
24038 - Laurentides–Labelle (8)
- Chantrel, Gaël (Green Party)
- Dufour, Claude (NDP-New Democratic Party)
- Evanko, Richard (People's Party)
- Gaudreau, Marie-Hélène (Bloc Québécois)
- Graham, David (Liberal)
- Grégoire, Serge (Conservative)
- Leclerc, Michel (Independent)
- Schneider, Ludovic (Parti Rhinocéros Party)
24039 - Laurier–Sainte-marie (10)
- Azzaoui, Jamil (Green Party)
- Bui, Christine (People's Party)
- des Greniers, Lise (Conservative)
- Duchesne, Michel (Bloc Québécois)
- Guilbeault, Steven (Liberal)
- Lachapelle, Serge (ML)
- Machouf, Nimâ (NDP-New Democratic Party)
- Morals, Archie (Parti Rhinocéros Party)
- Mourkes, Dimitri (Independent)
- Welsh, Adrien (Communist)
24040 - Laval–Les îles (6)
- Beauchamp, Marie-Louise (People's Party)
- Beddad, Nacera (Bloc Québécois)
- EL-Khoury, Fayçal (Liberal)
- Madi, Sari (Green Party)
- Onofre De Lima, Noémia (NDP-New Democratic Party)
- Pentefountas, Tom (Conservative)
24041 - Longueuil–Charles-lemoyne (6)
- Cousineau, Henri (People's Party)
- Dhatsenpa, Kalden (NDP-New Democratic Party)
- Lepage, Cathy (Bloc Québécois)
- Poitras, Casandra (Green Party)
- Robichaud, Stéphane (Conservative)
- Romanado, Sherry (Liberal)
24042 - Lévis–Lotbinière (6)
- Brault, François-Noël (Bloc Québécois)
- Daigle, Ghislain (Liberal)
- Fontaine, Marc (People's Party)
- Gourde, Jacques (Conservative)
- Kerr, Patrick (Green Party)
- Marchand, Christel (NDP-New Democratic Party)
24043 - Longueuil–Saint-hubert (7)
- Clune, Patrick (Conservative)
- Comeau, Ellen (People's Party)
- Ferland, Éric (NDP-New Democratic Party)
- Filion, Pierre-Luc (Independent)
- Hébert, Réjean (Liberal)
- Nantel, Pierre (Green Party)
- Trudel, Denis (Bloc Québécois)
24044 - Louis-hébert (7)
- Brisson, Daniel (People's Party)
- Dahan, Ali (Independent)
- Diab, Macarena (Green Party)
- Guérette, Marie-Josée (Conservative)
- Hébert, Christian (Bloc Québécois)
- Juneau, Jérémie (NDP-New Democratic Party)
- Lightbound, Joël (Liberal)
24045 - Louis-Saint-Laurent (6)
- Amram Ducharme, Colette (NDP-New Democratic Party)
- Côté, Guillaume (People's Party)
- Cusson, Jean-Christophe (Liberal)
- Deltell, Gérard (Conservative)
- Desgagnés, Jeanne-Paule (Bloc Québécois)
- Riedo, Sandra Mara (Green Party)
24046 - Manicouagan (6)
- Corriveau, François (Conservative)
- Côté, Gabriel (People's Party)
- Gélineau, Jacques (Green Party)
- Gill, Marilène (Bloc Québécois)
- McCool, Colleen (NDP-New Democratic Party)
- Savard, Dave (Liberal)
24047 - Mégantic–L'érable (8)
- Berthold, Luc (Conservative)
- Boisvert, Mathieu (NDP-New Democratic Party)
- Charette, Nicole (Green Party)
- Corbeil, Priscilla (Bloc Québécois)
- Grégoire, Isabelle (Liberal)
- Lauzier, Marie Claude (People's Party)
- Paradis, Jean (Independent)
- Roy, Damien (Parti Rhinocéros Party)
24048 - Mirabel (7)
- Biacchi, Pietro (Pour l'Indépendance du Québec)
- Desrochers, François (Conservative)
- Marcil, Simon (Bloc Québécois)
- Montpetit, Christian (People's Party)
- Saint-Germain, Anne-Marie (NDP-New Democratic Party)
- Tremblay, Julie (Green Party)
- Trudel, Karl (Liberal)
24049 - Montarville (7)
- Bergeron, Stéphane (Bloc Québécois)
- Lavallée, Julie (People's Party)
- Pelland, Jean-Charles (Green Party)
- Picard, Michel (Liberal)
- Sauvageau, Julie (Conservative)
- Sellah, Djaouida (NDP-New Democratic Party)
- Thibault-Vincent, Thomas (Parti Rhinocéros Party)
24050 - Montcalm (7)
- Bonello-Stauch, Julian (NDP-New Democratic Party)
- Clénin, Hugo (People's Party)
- Desroches, Gisèle (Conservative)
- Goyette, Mathieu (Green Party)
- Labelle, Marc (Pour l'Indépendance du Québec)
- Sayegh, Isabel (Liberal)
- Thériault, Luc (Bloc Québécois)
24051 - Montmagny–L'islet–Kamouraska–Rivière-du-loup (6)
- Ducharme, Denis (Green Party)
- Gagnon, Louis (Bloc Québécois)
- Généreux, Bernard (Conservative)
- Haché, Serge (People's Party)
- Latulippe, Hugo (NDP-New Democratic Party)
- Legault d'Auteuil, Aladin (Liberal)
24052 - Mont-royal (7)
- Badra, Clément (Green Party)
- Baland, Eric-Abel (NDP-New Democratic Party)
- Housefather, Anthony (Liberal)
- Johnston, Diane (ML)
- Levesque, Xavier (Bloc Québécois)
- Lozoff, Zachary (People's Party)
- Tordjman, David (Conservative)
24053 - Notre-dame-de-grâce–Westmount (8)
- Drabkin, Neil (Conservative)
- Garneau, Marc (Liberal)
- Gertler, Franklin (NDP-New Democratic Party)
- Green, Robert (Green Party)
- Hoffman, Rachel (ML)
- Jetté, Jennifer (Bloc Québécois)
- Thomas, Jeffery A. (Independent)
- Valiquette, André (People's Party)
24054 - Outremont (7)
- Bendayan, Rachel (Liberal)
- Clarke, Andrea (NDP-New Democratic Party)
- Green, Daniel (Green Party)
- Grimard, Célia (Bloc Québécois)
- Hiemstra, Mark John (Parti Rhinocéros Party)
- Lévesque, Sabin (People's Party)
- Louras, Jasmine (Conservative)
24055 - Papineau (11)
- Cacereco Berthiaume, Jean-Patrick (Parti Rhinocéros Party)
- Gagnon, Christian (Bloc Québécois)
- Lefebvre, Susanne (Christian Heritage Party)
- Lupien, Luc (No Affiliation)
- Magnan, Alain (Independent)
- Paré, Christine (NDP-New Democratic Party)
- Penner, Steve (No Affiliation)
- Sibthorpe, Mark (People's Party)
- Trudeau, Justin (Liberal)
- Vazquez, Juan (Green Party)
- Veilleux, Sophie (Conservative)
24056 - Pierrefonds–Dollard (8)
- El-Khoury, Bruno Ibrahim (NDP-New Democratic Party)
- Henri, Edline (Bloc Québécois)
- Ishak, Mariam (Conservative)
- Khan, Shahid (Independent)
- Mintz, Lisa (Green Party)
- Plante, Martin (Independent)
- Weishar, Lee (People's Party)
- Zuberi, Sameer (Liberal)
24057 - Pontiac (8)
- Amos, William (Liberal)
- Belec, Mario (People's Party)
- Bertrand, Claude (Green Party)
- Blackburn, Dave (Conservative)
- Carreiro-Benoit, Jonathan (Bloc Québécois)
- Giroux, Denise (NDP-New Democratic Party)
- Lang, Louis (ML)
- Stewart, Shawn (VCP)
24058 - Portneuf–Jacques-cartier (6)
- Abbatiello, Luca (People's Party)
- Bonsaint, Mathieu (Bloc Québécois)
- Gagnon, David-Roger (NDP-New Democratic Party)
- Gaudet, Marie-Claude (Green Party)
- Godin, Joël (Conservative)
- Talbot, Annie (Liberal)
24059 - Québec (8)
- Boutin, Bianca (Conservative)
- Bureau, Tommy (NDP-New Democratic Party)
- CoRhino, Sébastien (Parti Rhinocéros Party)
- Dabiré, Bruno (People's Party)
- Duclos, Jean-Yves (Liberal)
- Gagnon, Christiane (Bloc Québécois)
- Joli-Coeur, Luc (Green Party)
- Paquin, Luc (Pour l'Indépendance du Québec)
24060 - Repentigny (7)
- Beauregard, Diane (Green Party)
- Benslimane, Meryem (NDP-New Democratic Party)
- Boucher Granger, Micheline (Pour l'Indépendance du Québec)
- Branchaud, Pierre (Conservative)
- Larose, Josée (Liberal)
- Pauzé, Monique (Bloc Québécois)
- Saint-Laurent, Samuel (People's Party)
24061 - Richmond–Arthabaska (6)
- Guérin, Olivier (NDP-New Democratic Party)
- Horth-Lepage, Laura (Green Party)
- Landry, Jean (People's Party)
- Nolin, Olivier (Bloc Québécois)
- Patry, Marc (Liberal)
- Rayes, Alain (Conservative)
24062 - Rivière-des-mille-îles (6)
- Borgers, Ceylan (Green Party)
- Desilets, Luc (Bloc Québécois)
- Hakizimana, Joseph (NDP-New Democratic Party)
- Lapointe, Linda (Liberal)
- Mikhael, Maikel (Conservative)
- Roker Jr, Hans (People's Party)
24063 - Rivière-du-nord (8)
- Fortin, Rhéal (Bloc Québécois)
- Fréchette, Sylvie (Conservative)
- Gagnon, Florence (Liberal)
- Leckman, Joey (Green Party)
- Michaud, Normand (People's Party)
- Ouellette, Myriam (NDP-New Democratic Party)
- Riqueur-Lainé, Nicolas (Pour l'Indépendance du Québec)
- St-Gelais, Lucie (Independent)
24064 - Rosemont–La Petite-patrie (9)
- André, Claude (Bloc Québécois)
- Boulerice, Alexandre (NDP-New Democratic Party)
- Desrochers, Gisèle (ML)
- Désy, Jean (Green Party)
- Hinse, Geneviève (Liberal)
- Lavoie, Jos Guitare (Parti Rhinocéros Party)
- Pellerin, Bobby (People's Party)
- Raymond, Normand (Communist)
- Sarfati, Johanna (Conservative)
24065 - Marc-aurèle-fortin (7)
- Baudelot, Sonia (Conservative)
- Faour, Ali (NDP-New Democratic Party)
- Migliozzi, Emilio (People's Party)
- Nitoi, Lizabel (Bloc Québécois)
- Progakis, Elias (Independent)
- Robillard, Yves (Liberal)
- Tran Le, Bao (Green Party)
24066 - Saint-hyacinthe–Bagot (6)
- Barré, Bernard (Conservative)
- Bélanger, Jean-François (People's Party)
- Huet-Côté, Sabrina (Green Party)
- Sansoucy, Brigitte (NDP-New Democratic Party)
- Savard-Tremblay, Simon-Pierre (Bloc Québécois)
- Vincelette, René (Liberal)
24067 - Saint-jean (7)
- Chenail, André-Philippe (Green Party)
- Hivon, Marc (People's Party)
- Normandin, Christine (Bloc Québécois)
- Reeves, Chantal (NDP-New Democratic Party)
- Rioux, Jean (Liberal)
- Savary, Yvon (Pour l'Indépendance du Québec)
- Thibert, Martin (Conservative)
24068 - Saint-Laurent (7)
- Boutet, Ginette (ML)
- Gallo, Miranda (NDP-New Democratic Party)
- Kokotsis, Georgia (Green Party)
- Lambropoulos, Emmanuella (Liberal)
- Mikus, Christopher (People's Party)
- Miljours, Thérèse (Bloc Québécois)
- Serour, Richard (Conservative)
24069 - Saint-léonard–Saint-michel (8)
- Ayala, Paulina (NDP-New Democratic Party)
- Colly, Garnet (ML)
- Di Serio, Tina (People's Party)
- Guillet, Hassan (Independent)
- Lattanzio, Patricia (Liberal)
- Maiolo, Ilario (Conservative)
- Mougin, Dominique (Bloc Québécois)
- Szilagyi, Alessandra (Green Party)
24070 - Saint-maurice–Champlain (6)
- Boisguérin, Barthélémy (NDP-New Democratic Party)
- Champagne, François-Philippe (Liberal)
- Courchesne, Bruno-Pier (Conservative)
- Déziel, Julie (People's Party)
- Dufresne, Stéphanie (Green Party)
- Morin, Nicole (Bloc Québécois)
24071 - Salaberry–Suroît (7)
- AlShawa, Nahed (Green Party)
- Bertrand, Luc (Pour l'Indépendance du Québec)
- Debellefeuille, Claude (Bloc Québécois)
- Faubert, Marc (Liberal)
- Gottman, Joan (NDP-New Democratic Party)
- Larivière, Cynthia (Conservative)
- Savard, Alain (People's Party)
24072 - Shefford (7)
- Breton, Pierre (Liberal)
- Clermont, Nathalie (Conservative)
- Daviault, Darlène (Pour l'Indépendance du Québec)
- Larouche, Andréanne (Bloc Québécois)
- Plamondon, Raymonde (NDP-New Democratic Party)
- Sabbagh, Mariam (People's Party)
- Turgeon, Katherine (Green Party)
24073 - Sherbrooke (8)
- Brière, Élisabeth (Liberal)
- Côté, Steve (Parti Rhinocéros Party)
- Dusseault, Pierre-Luc (NDP-New Democratic Party)
- Forgues, Claude (Bloc Québécois)
- Moreno, Edwin (Independent)
- Morin, Mathieu (Green Party)
- Richard, Hubert (No Affiliation)
- Sévigny, Dany (Conservative)
24074 - Vaudreuil–Soulanges (6)
- Cox, Karen (Conservative)
- MacDonald, Amanda (NDP-New Democratic Party)
- Rouillard, Noémie (Bloc Québécois)
- Schiefke, Peter (Liberal)
- Stiff, Cameron (Green Party)
- Tam, Kaylin (People's Party)
24075 - Terrebonne (8)
- Barnes, Jeffrey (People's Party)
- Beauchemin, Frédéric (Liberal)
- Beaudoin, Maxime (NDP-New Democratic Party)
- Boudrias, Michel (Bloc Québécois)
- Gagnon, France (Conservative)
- Hébert, Jade (Independent)
- Monette, Réjean (Green Party)
- Vézina, Paul (Parti Rhinocéros Party)
24076 - Trois-rivières (7)
- Aubin, Robert (NDP-New Democratic Party)
- Charbonneau, Louise (Bloc Québécois)
- Duplessis, Marie (Green Party)
- Gingras, Marc André (People's Party)
- Lévesque, Yves (Conservative)
- Renaud-Martin, Valérie (Liberal)
- St-Onge Lynch, Ronald (Independent)
24077 - Ville-marie–Le Sud-ouest–île-des-soeurs (10)
- Bourque, Nadia (Bloc Québécois)
- Cusmano, Liana Canton (Green Party)
- Forian, Michael (Conservative)
- Gaudet, Tommy (Parti Rhinocéros Party)
- Langlais, Jean (People's Party)
- Miller, Marc (Liberal)
- O'Sullivan, Louise B. (Independent)
- Patenaude, Marc (No Affiliation)
- Sullivan, Linda (ML)
- Thiébaut, Sophie (NDP-New Democratic Party)
24078 - Vimy (6)
- Aliev, Vassif (NDP-New Democratic Party)
- Beaulieu, Claire-Emmanuelle (Bloc Québécois)
- Brunelle, Suzanne (People's Party)
- El-Helou, Rima (Conservative)
- Koutrakis, Annie (Liberal)
- R'Guiba, Faiza (Green Party)